FOSSSSS!

31 Aralık 2008 tarihinden beri kendimizle nasıl örtüştürdüğümüzü anlayamadığım, TRT'mizin son derece cafcaflı sunduğu Düm Tek Tek, nihayet Eurovision şarkı yarışmasında 4.ncü oldu ve tarihe karıştı.

Daha önce de yazdığım gibi Türk kültüründe kalça kıvırıp göbek fırlatmak yoktur. Bu oryantal dans türü Arap ülkelerinden gelmiştir. Arap şeyhlerini eğlendirmek için icad edilmiş olan bu dansın ve müzik türünün bizle bir alakası olmamasına rağmen ülkemizi temsilen Avrupa sahnelerine çıkarılmasına hiç anlam veremedim, veremeyeceğim de!

Neyse, yarışma bitti ve bu hilkat garibesi şarkı tarihe karıştı, kurtulduk. Ama bizi hala fesli ve çarşaflı Arap sanan ülkelere de "biz hala fesli ve çarşaflı yaşıyoruz" imajını da verdik. Bakalım kaç senede temizleyebileceğiz.

İşin benim için güzel oln tek tarafı, okkalı bir öğle yemeği kazandım :) İddiayı ortaya ben atmamıştım ama kazanan ben oldum :) Sevgili dostum, şu önümüzdeki günlerdeki seminer, turnuvalar vb bitip bir düze çıkayım, gerekli tahsilatı yaparım :)

Kazasız Eurovision yarışmaları dileklerimle.

Yorum Yaz
Arkadaşların Burada !
Arkadaşların Burada !